Liepos 12 dieną, Vilniuje įsikūrusiame elektrinių kartingų kartodrome „Kartlandas Elektrokart“ finišavo „Kartlando mokyklos“ organizuojamas vienintelis vaikų pramoginio kartingo čempionatas Lietuvoje – „Kartlandas MINI CUP“. Net 3 mėnesius trukusi pertrauka nesumažino mokyklą lankančių mokinių noro varžytis, todėl prie 5 etapo starto linijos stojosi 24 etapo dalyviai.

Pagal pirminį planą „Kartlandas MINI CUP“ čempionatą 2019-2020 metais turėjo sudaryti 6 etapai, kurių vienas turėjo būti neįskaitinis ir taip palengvinti dalyviams kovą dėl aukščiausių taškų. Vis tik šalyje įvedus karantiną, teko persvarstyti šių metų varžybų sezono baigtį ir sąstatą. Taip, atsižvelgiant į išeikvotą laiką ir intensyvų lauko kartodromuose vykstančių varžybų tvarkaraštį buvo nuspręsta vieno etapo atsisakyti ir panaikinti vieno neįskaitinio etapo taisyklę. Tačiau net ir pasikeitęs varžybų sezono planas nesumažino mokinių noro finišuoti ir elektrinių kartingų kartodrome netrūko nei dalyvių, nei intriguojančios kovos trasoje.

5-asis čempionato etapas buvo surengtas elektrinių kartingų kartodrome „Kartlandas Elektrokart“. Nors įprastai bent vieną etapą stengiamasi surengti lauko kartodromuose, tačiau dėl užimtų savaitgalių šią idėją nuspręsta perkelti į elektrinių kartingų kartodromą Vilniuje ir šiek tiek paįvairinti sezoną. „GO“ (vyresnių mokinių) klasė varžėsi elektriniais kartais, tuo metu „MINI“ klasė (jaunesni dalyviai) varžėsi benzininiais mini kartais. Abiejų klasių laukė 3 etapų formato varžybos: 7 min. kvalifikacija, per kurią turėjo užsitikrinti stipriausią pusfinalio ir finalo grupę bei 10 min. pusfinalis ir 15 min. finaliniai važiavimai.

5-ojo etapo kvalifikacijoje labiausiai pasižymėjo Linas Volungevičius (MINI), kuris varžybinę trasą įveikę per 17,424s. ir buvo ne tik savo klasėje, bet ir tarp visų dalyvių greičiausias. Aukščiausią starto poziciją „GO“ klasės pusfinalyje užsitikrino Justas Kasperiūnas, kvalifikacijoje trasą įveikęs per 18,371s.

Pusfinalio ir finalo grupės vėliau nesikeitė. Tačiau pusfinalis turėjo sudėlioti naujai finalinių važiavimų tvarką, kurie ir nulėmė, kas taps 5-ojo etapo lyderiais ir kam atiteks daugiausiai etapo taškų. Kadangi, tai buvo paskutinis etapas, kiekviena pozicija buvo labai reikšminga ir nors finaliniuose važiavimuose netrūko azartiškos kovos bei nepavyko išvengti keleto baudų, tačiau mokiniams pavyko sklandžiai ir geromis emocijomis užbaigti paskutines sezono varžybas.

Dalyvių rezultatai po finišo 5-ajame etape išsidėliojo šia tvarka:

MINI KLASĖ – A GRUPE:GO KLASĖ – A GRUPĖ
1 vieta – Linas Volungevičius (50 tšk.)1 vieta – Markas Sakalauskas (50 tšk.)
2 vieta – Simas Veršickas (45 tšk.)2 vieta – Justas Kasperiūnas  (45 tšk.)
3 vieta – Jokūbas Meidus (42 tšk.)3 vieta – Nojus Grigaravičius (42 tšk.)
4 vieta – Khalil Sodah (40 tšk.)4 vieta – Matas Skodžius (40 tšk.)
5 vieta – Eimantas Glaveckis  (39 tšk.)5 vieta – Klaidas Petručionis (39 tšk.)
 6 vieta – Oskar Savicki (38 tšk.)
MINI KLASĖ – B GRUPĖ:GO KLASĖ – B GRUPĖ:
1 vieta – Martynas Bėrantas (38 tšk.)1 vieta – Jokūbas Bandza  (37 tšk.)
2 vieta – Benas Barčas (37 tšk.)2 vieta- Deividas Pranculevičius  (36 tšk.)
3 vieta – Dominykas Boguševičius  (36 tšk.)3 vieta – Ilja Sepov (35 tšk.)
4 vieta – Benas Staliūnas (35 tšk.)4 vieta – Šarūnas Knizikevičius (34 tšk.)
5 vieta – Margiris Tautkus (34 tšk.)5 vieta – Dominykas Rudzkis (33 tšk.)
 6 vieta – Ignas Karpavičius (32 tšk.)

Apdovanojus 5-ojo etapo prizininkus buvo paskelbti ir viso sezono rezultatai, o sezono lyderiai apdovanoti čempionato partnerių ir draugų dovanomis. „Autodina Racing Shop“, čempionato lyderiams padovanojo po vieną kartingo lenktynininko ekipiruotės atributą (kombinezoną, batus ir pirštines). Tuo metu GO klasės pagrindinis globėjas ir partneris „Auto Moto parkas“ visiems trims klasės prizininkams padovanojo pamoką jų ralio trasoje – Rally for Kids.

Strakaliukas abiem čempionato klasėms įsteigė mėnesinius abonementus arba individualias treniruotes su fiziniu vertinimu, o Baltic Karting Acedemy kiekvienos klasės gabiausiam naujokui padovanojo po treniruotę sportiniu CRG kartingu su jų komanda.  

2019-2020 metų „KARTLANDAS MINI CUP“ čempionato nugalėtojais tapo:

MINI KLASĖGO KLASĖ
1 vieta – Simas Veršickas (232 tšk.)1 vieta – Justas Kasperiūnas (232 tšk.)
2 vieta – Linas Volungevičius  (227 tšk.)2 vieta – Nojus Grigaravičius  (222 tšk.)
3 vieta – Khalil Sodah (217 tšk.)3 vieta – Markas Sakalauskas (215 tšk.)

Metų pažangiausiais naujokais savo klasėse tapo – Jokūbas Meidus (217 tšk.) ir Markas Sakalauskas (215 tšk.), kuriems ir atiteko vertingi Baltic Karting Academy prizai.

Varžybų pabaigoje buvo apdovanoti ne tik etapo ir sezono prizininkai, bet ir visi čempionato dalyviai. Jiems įteiktos taurės už viso sezono pažangą. Na, o finaliniam užbaigimui varžybas vainikavo šventinis tortas.

Pilną sezono taškų lentelę galite rasti čia – „Kartlandas MINI CUP’19-20“ turnyrinė lentelė.

Pilną 5-ojo etapo nuotraukų galerija rasite čia – „Kartlandas MINI CUP’19-20“. 5 etapas.