Tokių „Kartlandas MINI CUP” varžybų dar nebuvo! Kovo 1-ą dieną „Kartlando mokyklos” rengiamose kartingo varžybose vaikams – „Kartlandas MINI CUP” susirungė ne tik 36 mokyklos mokiniai, bet ir spontaniškai trenerių ir vaikų mestą iššūkį priėmę tėveliai.

Kartlandas-MINI-CUP-Kartlandas Kaunas 3Jau tradiciškai, kartą kas mėnesį „Kartlando mokyklos” mokiniai iš Kauno ir Vilniaus susitinka bendram tikslui – pasitikrinti ko išmoko pamokų metu ir siekti asmeninių bei čempionato pergalių. 4-ojo etapo atidarymo metu mokyklos treneriai I. Palaima, M. Tankevičius ir S. Tankevičius ne tik sveikino susirinkusius, bet ir linkėjo atskirti varžybas nuo draugystės. „Linkiu trasoje būti tikrais konkurentais, gražių lenkimų ir siekti pergalės, o sugrįžus čia – į priimamąjį palaikyti vienas kitą ir pasidžiaugti draugų laimėjimais” – kalbėjo M. Tankevičius. Ir iš tiesų, 4-asis etapas pasižymėjo ramybe, gera nuotaika ir gražiomis kovomis su netikėtomis pergalėmis.

Kaip ir čempionato reglamente aprašyta dalyvių laukė kvalifikacijos, pusfinalio ir finalo važiavimai. 36 susirinkę dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes: MINI (vaikų, važiuojančių MINI kartais, skirtais 7-10 metų vaikams) ir GO (vaikų, važiuojančių standartiniais, suaugusiems skirtais kartais). Iš viso kiekvienoje sesijoje buvo surengta po 4 važiavimus, o prieš juos dalyviai kas kartą išsitraukdavo jiems burtų kelių priskiriamus kartus.

Kvalifikacinis važiavimas buvo skirtas dalyvių suskirstymui į tolygius pogrupius. Greičiausiai įveiktas kiekvieno dalyvio rato laikas buvo lyginamas su kitais tos klasės dalyvių laikais ir apsprendė kurioje grupėje ir iš kurios vietos startuos dalyvis. Po 7 minučių važiavimų sesijų, kiekvienoje klasėje greičiausiai trasą įveikė ir aukščiausias pusfinalio starto pozicijas užsiėmė šie mokiniai:

Kartlandas-MINI-CUP-Kartlandas Kaunas 6MINI KLASĖ:

1 vieta – Khalil Sodah (22,421s.)
2 vieta – Vincentas Labanauskas (22,452 s.)
3 vieta – Simas Veršickas (22,507s.)

GO KLASĖ:

1 vieta – Nojus Grigaravičius (22,608s.)
2 vieta – Justas Kasperiūnas (22,751s.)
3 vieta – Jokūbas Bandza (22,845s.)

Vėliau pusfinalių ir finalų metu pogrupiai kiekvienoje klasėje nesikeitė, tačiau keitėsi starto pozicijos, kurias nulemdavo prieš tai baigto etapo finišo pozicija. Šį kartą trenerių palinkėjimas konkuruoti trasoje tikrai nebuvo pamirštas – vaikai drąsiai varžėsi ir nevengė atlikti lenkimus. Žinoma, jaudulys ir azartas kartais pakišo vienam ar kitam varžybų dalyviui koją, todėl tai buvo kartu ir gausiausias baudomis etapas. Baudų išvengta buvo tik kvalifikaciniuose važiavimuose ir paskutiniame finalų sesijos važiavime, kuriame varžėsi GO klasės A pogrupis.

Kartlandas-MINI-CUP-Kartlandas Kaunas 5Dar iki finalinių važiavimų starto įvyko ir kitas labai intriguojantis ir ne mažiau azartiškas dalykas. „Kartlando mokyklos” treneriai ir mokiniai metė iššūkį į varžybas susirinkusiems tėvams ir pasiūlė šiems susirungti trasoje bei įsijausti į jų rolę. Komerciniu važiavimu pavadintame važiavime prie starto linijos stojosi net 13 tėvelių, kurie nusprendė surinkti piniginį fondą ir įteikti jį šio važiavimo laimėtojui. Tėvų laukė kvalifikacijos (10 min. greičiausio rato laikui) ir finalinis (10 min. pozicijai) važiavimai, po kurių paaiškėjo „Tėvelių klasės” lyderis. Juo tapo Edvinas Pranculevičius, kuris prizinį fondą nusprendė padovanoti mokiniams ir kitų varžybų metu juos palepinti gardėsiais. 

Žinoma, tai buvo labiau pramoga nei varžybos, tačiau tėveliai turėjo galimybę patirti starto jaudulį bei įsijausti į vaikų vaidmenį, o vaikai turėjo galimybę vertinti savo tėvų įgūdžius trasoje ir vėliau su jais aptarti rezultatus. Tai tik dar labiau sustiprino ryšį šioje bendruomenėje.

Varžybos buvo užbaigtos apdovanojimais, kurių metu tradiciškai buvo pasveikinti visi dalyviai įteikiant jiems dalyvio medalius bei etapo čempionų taures kiekvieno pogrupio lyderiams. Rezultatai 4-ojo „Kartlandas MINI CUP” etapo metu pasiskirstė taip:

KARTLANDAS MINI CUP 2019-2020 MINI KLASĖ:

A GRUPĖ: B GRUPĖ:
1 vieta – Khalil Sodah; 1 vieta – Martynas Bėrantas;
2 vieta – Vincentas Labanauskas; 2 vieta – Benas Barčas;
3 vieta – Simas Veršickas; 3 vieta – Rokas Žiburys;
4 vieta – Linas Volungevičius; 4 vieta – Margiris Tautkus;
5 vieta – Eimantas Valauskas; 5 vieta – Benas Staliūnas;
6 vieta – Jokūbas Meidus; 6 vieta – Gustas Radavičius;
7 vieta – Kajus Juodis; 7 vieta – Dovydas Kolesnikovas;
8 vieta – Eimantas Glaveckis;  

KARTLANDAS MINI CUP 2019-2020 GO KLASĖ:

A GRUPĖ:  B GRUPĖ: 
1 vieta – Nojus Grigaravičius; 1 vieta – Klaidas Petručionis;
2 vieta – Justas Kasperiūnas; 2 vieta – Ilja Sepov;
3 vieta – Džiugas Budrys; 3 vieta – Deivid Suhov;
4 vieta – Markas Sakalauskas; 4  vieta – Dangis Kulikauskas;
5 vieta – Neila Stonkutė; 5 vieta – Lukas Labeikis;
6 vieta – Paulius Sakevičius; 6 vieta – Klemens Lipskij;
7 vieta – Oskar Savicki; 7 vieta – Gytis Bočkus;
8 vieta – Jokūbas Banzda; 8 vieta – Aleksas Jutkevičius;
9 vieta – Karol Puzelevič; 9  vieta – Ridas Rudminas;
10 vieta – Rapolas Radavičius; 10 vieta – Ignas Karpavičius.
11 vieta – Deividas Pranculevičius;  

Sezono pabaigoje dalyviai bus apdovanoti „Kartlandas MINI CUP“ 2019-2020 čempionatų draugų ir globėjų  – AUTODINA RACING, BALTIC KARTING ACADEMY, AUTO MOTO PARKO, STRAKALIUKO dovanomis.

Pilną etapo rezultatų lentelė galima rasti čia – 2019-2020 metų „Kartlandas MINI CUP“ turnyrinė lentelė.

Penktasis „Kartlandas MINI CUP“ 2019-2020 etapas vyks Vilniuje – balandžio 5 dieną.

Pilną varžybų galeriją rasite – ČIA. 

Kartlandas-MINI-CUP-Kartlandas Kaunas 8