09Lap
2015
0

Jaunoji pilotė – AINA URBAITĖ. Kartingai tik pradžia. „Noriu dalyvauti RALYJE“

Jaunasis pilotas – talentingas ir gabus, jaunas kartingo vairuotojas, kuris diena iš dienos mokosi kartingo valdymo gudrybių bei individualiai tobulėja. Tokia yra ir viena iš ne daugelio mergaičių šiame sporte – Aina Urbaitė. Ir nors Ainai tik 9 metai, tačiau ji jau dabar drąsiai gali teigti, kad vairuoja geriau, nei ne vienas iš mūsų suaugusiųjų, o jos siekiai toli gražu ne patys paprasčiausi – auto sportas ir ralis. Toliau apie savo patirtis pilotuojant kartingą ir pojūčius pasakoja pati Aina.

Aina, ar galėtum papasakoti apie savo hobius, kuo domiesi?

– Vienas iš mano hobių yra plaukiojimas, man tai patinka. Taip pat kartingai. Dar mėgstu gyvūnus – tad turiu ir katę ir šunį.

Pradedant apie kartingus. Ar prisimeni, kada buvo pirmasis važiavimas su kartingu?

– Jei tiesą sakant nepamenu pirmojo karto, prisimenu tik tiek, kad važiavau tėčiui ant kelių, nes dar negalėjau pasiekti pedalų, buvau maža. Tad, bendromis jėgomis su tėčio pagalba vairavau.

IMG_8590Kodėl pradėjai lankyti mokyklėlę? Kas paskatino?

– Aina: Nepamenu kaip mes nusprendėme, bet aš pradėjau važiuoti ir visai užsinorėjau išmokti geriau važiuoti kartingu. Tad, dėl to ir lankau mokyklėlę. Po pirmo pravažiavimo čia tiesiog kilo noras labiau tobulėti.

– Ainos mama:  Pirmą kartą pati  pravažiavo vasario pradžioje, o  paskui iš karto ir į mokyklėlę pradėjo eiti. Tiesiog norėjo išsibandyti ar patiks ar nepatiks. Na, pasibandė ir paaiškėjo, kad patinka važiuoti kartingu.


Kokia buvo pirmoji pamokėlė? Kokį įspūdį paliko treneris?

– Treneris buvo geras ir malonus, nepiktas (šypsosi).  Mokėmės kaip pradėti važiuoti kartingu.

Koks jausmas buvo po pirmos pamokėlės?

– Neliko jokios baimės, norėjosi ir toliau lankyti.

Su kuo tau sunkiausia buvo susidoroti trasoje?

– Sunkiausia buvo neslysti, gerai posūkiuose užsukti – tai buvo didžiausi sunkumai man.

O kas geriausiai sekėsi?

– Iš tiesų kaip ir viskas sekėsi gerai, kas kartą vis ko nors naujo išmokdavau, patobulėdavau.

Ar žinai savo geriausią laiką?

– 30,059s.

Papasakok detaliau, ko išmokai pamokėlių metu?

– Išmokau trajektorijas, tuomet važiavimą slidžioje trasoje ir lauko trasoje (kai buvome išvykę). Dar lenkimus išmokau. Kaip pro stulpelius pravažiuoti jų neužkliudžius. Išmokau kur greičiau, kur lėčiau važiuoti, kaip pravažiuoti šalia kolonų.

Žinome, kad išvyksti su tėčiu į kartingų varžybas, esi aktyvi žiūrovė. Papasakok, kokie įspūdžiai lieka po tokių išvykų?

– Na visų pirma, norėčiau ir dažniau sudalyvauti tokiose varžybose ir net pati jose važiuoti. Kai buvome Vilniuje, vasarą vykusiose varžybose man labiausiai patiko kaip važiuoja treneris Paulius ir kiti mano amžiaus vaikai. Tad, labai norėčiau sudalyvauti tokiose varžybose. Tik buvo liūdna, kad Paulius pirmo važiavimo nevažiavo, bet bent jau Ignas Gelžinis dalyvavo. Su tėčiu dažniausiai važiuojame į tas varžybas, kuriose kartingu važiuoja Paulius.

Kokiose varžybose dar teko apsilankyti?

– Buvome Anykščiuose vykusiose kartingų varžybose, tėtis buvo Jurbarke. Kol kas dar ne daugelyje varžybų buvau, bet norėčiau dažniau nuvykti.

IMG_8645 Ar varžaisi su tėčiu kartingais?

– Aha. Tėtis kol kas dar greitesnis. Atrodo 2-3 sekundėmis. Bet norėčiau jį aplenkti.

Ko dar norėtum išmokti, Aina?

– Noriu išmokti geriau lenkti, greičiau važiuoti ir geriau trajektorijas mokėti, suprasti. Dar norėčiau geriau įvairesnius posūkius išmokti, pasitobulinti visą savo važiavimą.

Ar turi savo kartingo sporto idealą?

– Turiu. Tai Paulius.

Vasarą vykome į Aukštadvario kartodromą, kur vyko kartingų mokyklėlės treniruotė. Kokie įspūdžiai liko?

– Iš pradžių, pirmo važiavimo metu, dar buvo nedrąsu važiuoti, bet kuo toliau tuo labiau man patiko.  Su kiekvienu važiavimu vis labiau drąsu buvo ir norėjosi važiuoti dar ir dar. Bet kai su sportiniu važiavau ta baimė vėl trumpam buvo grįžusi. Keletą ratų nedrąsiai važiavau, o vėliau jau pajutau kartingą ir drąsiai galėjau važiuoti.  

Kas dar įsiminė?

– Geras laikas. Laukiant važiavimų pasivažinėjome su kitais mokiniais paspirtukais, pabendravau su kitais berniukais, pabuvome kartu su tėčiu.

Ar nejautei nuovargio po visos dienos treniruočių, juk važiavimų buvo iš ties daug?

– Ne, su tėčiu grįždami visą kelią juokėmės, dar grįžus norėjosi pravažiuoti su kartingu. Norėčiau daugiau tokių treniruočių.

Kokie pojūčiai užplūdo važiuojant sportiniu kartingu?

– Greitis ir trumpa baimė. Iš pradžių net nevažiavau, bet po to radau drąsos. Įdomus buvo jausmas kaip greitai įsibėgėji. Kai stipriau paspaudžiau gazą, jaučiau, kad daug greičiau važiuoju nei pramoginiu kartingu. Ir sukant vairą kai važiavau atrodė, kad lengviau sukasi vairas,  nei pramoginiame. Jausmas buvo visiškai kitoks.

Manau neretai tavęs suaugusieji paklausia: „kuo būsi užaugusi?“. Tad, kokių svajonių, tikslų turi?

– Norėčiau ir toliau važinėtis su kartingu. Sudalyvauti ralyje.

Ralis? Šaunu! Galbūt jau teko išmėginti ir kitas transporto priemones?

Aina: Na, jau esu važiavusi su mašina.

Ainos mama:  Ainai iš ties labai patinka visas auto sportas. Patinka jai ir motociklai ir automobiliai. Motokrosas. Apkritai visas auto sportas.

Aina, galbūt norėtum ką nors palinkėti, parekomenduoti kitiems mokyklėlės mokiniams?

– Nežinau…(šypsosi) Svarbiausia, greitai važiuoti. Žinoma, reikia ir saugiai važiuoti, bet juk reikia kuo greičiau įveikti trasą. Aš pati „Kartlande“ jaučiuosi panašiai kaip namuose, tad linkiu tokio jausmo ir kitiems.  

Dėkoju už interviu!

Norite lankyti Kartingų mokyklą?
Norite tiesiog pasivažinėti kartingais?