Balandžio 28 dieną įvyko paskutinysis vienintelio vaikų kartingo turnyro Lietuvoje „Kartlandas MINI CUP“ etapas, o su juo kartu ir šių metų sezonas. Paskutinis etapas šiek tiek sujaukė kortas sezono lyderiams, tačiau kartu suteikė naudingų pamokų kartingo čempionų – Martyno ir Simo Tankevičių bei lenktynininko Igno Palaimos auklėjamiems vaikams.

Kartlando mokyklaSekmadienį į Smalininkų kartodromą susirinkusių vaikų laukė nuožmios lenktynės, nes po jų buvo reziumuotas visas 2018-2019 metų sezonas ir bendri rezultatai. Per 5 mėnesius „Kartlando mokykla“ suorganizavo 5 etapų čempionatą pramoginiais kartais: išmėgintos 3 trasos – „Kartlando“ kartodromų Vilniuje ir Kaune, bei Smalininkų lauko trasos. Organizatoriai tokios strategijos laikosi jau 3 metus siekdami suteikti kuo daugiau sąlygų vaikams mokytis prisitaikyti prie skirtingų trasų ir taip patikrinti savo įgūdžius. Tokio formato lenktynes pramoginiais kartingais išskirtinai rengia tik „Kartlando mokykla“ ir kartodromai, o į varžybas susirenka per 30-40 dalyvių, kas kartą besirungiančių MINI (6-9 metų vaikų) ir GO (važiuojančių su standartiniais kartais) klasėse.

Kaip „Kartlando“ Kaune vykdantysis direktorius Edvardas Grabliauskas instruktažo metu tėvams pabrėžė – čia vaikai susirenka mokytis ir tobulėti. Varžybų vizija nėra visuomet laimėti, tačiau išmokti prisitaikyti, priimti sprendimus ir suprasti, kad kartingo sporte, kaip ir bet kuriame kitame techniniame sporte gali nutikti visko. Ir iš tiesų, nors paskutinysis etapas pateikė nemažai netikėtumų ir nepavyko išvengti techninių trikdžių, net 34 mokyklos auklėtiniai iki galo nuosekliai varžėsi dėl etapo pozicijų.

Penktąjį etapą žiūrovai, o kartu ir organizatoriai stebėjo su intriga. Po kvalifikacijos vaikai buvo suskirstyti į pusfinalio ir finalo grupes, kuriose varžėsi tarpusavyje. Ilga ir plati trasa suteikė kiek daugiau galimybių improvizacijoms, bet kartu ir klaidoms, kurias visų varžybų metu fiksavo ne tik treneriai, bet ir „KTK racing division“ komandos teisėjai.

Kartlando mokyklaŠį kartą lyderių pozicijos itin išsiskyrė GO (vyresnių vaikų) klasėje ir tai pakoregavo galutinę šios klasės sezono lentelę. Sėkmingas finalas padėjo ketvirtoje bendros lentelės vietoje buvusiam Viliui Reškevičiui pelnyti reikiamą taškų sumą ir pakilti į antrą poziciją, o Rojui Kunigėliui išplėšti pirmą vietą iš Nojaus Grigaravičiaus. Tiesa, N. Grigaravičius ir V. Reškevičius po 5 etapų finišavo su vienoda taškų suma, tačiau pagal tokių varžybų praktiką aukštesnė pozicija buvo atiduota V. Reškevičiui, kuris nors ir turėjo vienodą 1,2 ir 3 vietų skaičių kartu su N. Grigaravičiumi, tačiau pirmo etapo metu užėmę aukštesnę poziciją.

Ne mažiau intriguojantis buvo ir MINI klasės finalas. 21 rato trukmės finale lyderių pozicijos pasikeitė ne kartą, o aštrūs lyderių kontaktai padėjo iš ketvirtosios vietos startavusiam Linui Volungevičiui išsiveržti į priekį. Vėliau nuožmi kova virė tarp 2-oje ir 3-ioje pozicijoje važiavusių Simo Veršicko ir Vincento Labanausko, kurie neatsilikdami vienas nuo kito mėgino įsiveržti į priekį ir stipriai pasivijo pirmavusį L. Volungevičių. Vis tik L. Volungevičius užtikrintai kirto finišo tiesiąją ir užsitikrino 2-ą vietą sezono lentelėje.

Kartlando mokykla Apie tokią kovą ir išsipildžiusius lūkesčius kalbėjo ir vienas iš „Kartlando mokyklos“ trenerių – Martynas Tankevičius. Pasak trenerio, labiausiai nudžiugino tai, kad, pagaliau galėjome mėgautis visų taip laukiamais lenkimais. Tėvai kartais nusivildavo, kad finišas dažniausiai būdavo nulemtas jau starto metu. Vis tik kuo toliau, tuo labiau buvo galima matyti, kad vaikai besivaržydami geba atlikti ne po vieną ir ne po du lenkimus ir taip atsikovoti norimas finišo pozicijas. „Visa tai kartingo sporte mane ir žavi. Ir tikiuosi, kad ir toliau tęsite savo kelią toliau tobulėdami, nesvarbu čia ar kitur, bet ir toliau išliksite ištikimi kartams“ – kalbėjo treneris.

Savo džiaugsmo neslėpė ir Kaune vaikus mokantis lenktynininkas Ignas Palaima. „Tai varžybos, kurias buvo gera sekti, nes jos parodė, kad kiekvienas savaip geba prisitaikyti prie skirtingų sąlygų ir neprarasti užsispyrimo kovoti iki pat finišo tiesiosios. Kartais dirbdamas šį darbą svarstau apie ateities perspektyvas ir vis bandau sau surasti motyvacijos šį darbą tęsti. Ir jūs įkvepiate mane tęsti“ – mintimis dalinosi I. Palaima.

Nors po finišo įvyko apdovanojimai, tai nėra paskutinės „Kartlando mokyklos“ ir „Kartlando“ kartodromų organizuojamos vaikų kartingo varžybos. Jau gegužės 11 dieną prasidės naujasis projektas vaikams ir suaugusiems – „Lietuvos mėgėjų kartingo akademija“, kurios metu vaikai galės žengti dar vieną žingsnį link profesionalaus kartingo sporto ir pilnai įsilieti į Lietuvos kartingo bendruomenę.

Kartlando mokykla