Karolis Smalskas yra dar visai neseniai „Kartlando mokyklėlės“ gretas papildęs jaunasis pilotas, bet jau parodęs užsispyrimą ir norą tobulėti. Vos tik sudalyvavęs pirmosiose mėgėjiškose kartingo varžybose nepabūgo tęsti ir toliau. Ir pirmieji rezultatai iš ties džiuginantys – jau antrųjų savo varžybų metu „Kartlandas Christmas run“ – Karolis stojosi ant nugalėtojų pakylos – antros vietos laiptelio. O ir kaip pats sako: „Tai buvo pati geriausia akimirka!“. Toliau, apie savo kelią tobulinant įgūdžius pilotuoti kartingą, pasakoja pats Karolis.

– Labas, Karoli! Nors mes jau ir pažįstami, bet gal galėtum papasakoti daugiau apie save? Ką veiki laisvalaikiu?

– Man 13 metų. Lankau Kauno Pilėnų pagrindinę mokyklą. Daug sportuoju, mėgstu važinėtis kartingu. Tai, beje, vienas iš mano mėgstamiausių laisvalaikio užsiėmimų. Dar lankau atletiką. Daugiausiai bėgioju, šoku į tolį, į aukštį, per kartį…

– Kas pastūmėjo užsiimti kartingų sportu?

– Realiai, tai mama pamatė, kad yra tokia galimybė viename iš socialinių puslapių – facebook. Persiskaičiusi viską, pasidomėjo ir mamai patiko idėja, tad atvykome pasižiūrėti ir pamėginti. Viskas neblogai sekėsi ir nuo to pradėjome lankyti „Kartlando mokyklėlės“ pamokėles. Man tai patiko, mamai patiko, tėtis taip pat neliko abejingas.

– Ar iki pradedant lankyti mokyklėlę buvai važiavęs kartingu?

– Taip, deja, tik vieną kartą.

– Tad, didesnis šuolis į kartingą prasidėjo nuo Kartlando?

– Taip, jau daugiau kaip tris mėnesius lankau pamokėles.

– Kad jau buvai paskatintas mamos, galbūt jūsų šeimoje auto sportas yra mėgstama sporto šaka?

– Taip, mano tėčiui ypač. Vieną kartą jis yra važiavęs su Vytautu Švedu. Jis pats yra auto mechanikas ir labai vertinamas, tad auto sportas jam ne svetimas.

– Na, jei jau prakalbome apie auto sportą… Kaip manai, kokių savybių reikia profesionaliam kartingo pilotui?

– Na, reikėtų mokėti puikiai visas trajektorijas, mokėti važiuoti, apskritai jausti kartingą, jį valdyti. Būti kantriu, mokėti išlaukti reikalingo momento, klausytis ir nuolatos mokytis ir iš savęs ir iš kitų.

– Ką pavyko išmokti, išsiugdyti per šiuos kelis mėnesius?

– Aš pats pastebėjau, kad nuo pirmo karto jau tikrai daug patobulėjau. Pradėjau važiuoti geriau. Per pirmą pamoką tikrai labai jaudinausi, bet kai atsisėdau į kartingą ir pradėjau važiuoti, tas nerimas pamažu dingo.

– Pajutai, kad pradėjai važiuoti geriau? Kur matai didžiausius skirtumus?

– Laike. Apkritai važiuoju geriau, daug geriau suprantu trajektorijas, drąsiau lenkiu. Apie pačius kartingus net daugiau žinau.

– Karoli, sakyk, o kas tau sunkiausia besimokant?

– Aš manau, kad sunkiausia yra perprasti teisingas trajektorijas, įveikti aštriausius posūkius.

– Su kokiais didžiausiais iššūkiais susiduri šiame sporte? Juk lankai atletiką, tad kuo tai yra kitaip?

– Nežinau net kaip atsakyti. Iš tiesų viskas kitaip nei atletikoje.

– Ar pasitarnauja tau šios sporto šakos viena kitai?

– Nepasakyčiau, jei atvirai.

– Tai manai, kad fizinis pasiruošimas kartingų sporte nėra reikalingas?

– Ne, jis kaip tik labai reikalingas, visi apšilimai, treniruotės, ištvermė. Na, taip, vis tik pasitarnauja. Tačiau, jų per daug nesieju vieno su kitu.

– Kas tave labiausiai motyvuoja mokytis?

– Niekas! Aš pats save motyvuoju, esu užsibrėžęs tikslą mokytis ir tobulėti. Noriu daug pasiekti, o vieni iš tikslų – būti profesionaliu kartingo vairuotoju, dalyvauti ir laimėti varžybose, turėti savo komandą.

– Sava komanda? Tai kokia ji turėtų būti?

– (Tyla.)

– Ar būna momentų, kai aplanko mintys, kad galbūt šis sportas ne tau?

– Iš tiesų, ne. Manau, kad yra priešingai.

– Dalyvavai pirmosiose savo kartingų varžybose, „Kartlandas season opener reloaded“. Kaip sekėsi? Kokius tikslus buvai išsikėlęs?

– Padariau išvadą, kad reikia lėčiau įveikti greičiausią trasos ratą kvalifikacijos metu. Nes kuo greičiau važiuoji, tuo sunkiau, visgi su greitesniais reikia važiuoti. O šiaip, norėjau patekti į pusfinalį visų pirma.

– O ar nemanai, kad vis tik važiuoti su greitesniais yra puiki patirtis?

– Na, taip. Iš jų daug ir pasimokiau.

– Koks jausmas aplankė pirmojo starto metu?

– Labai jaudinausi… Kelis ratus tikrai sunkiai tvardžiau emocijas, painiojau trajektorijas.

– Ir finišas?

– Finišas buvo super, džiaugiausi, kad patekau į pusfinalį.

– O kaip emocijos?

– Džiaugsmas ir nuovargis. Nuovargis buvo, kai reikėjo prasilenkti kitus be vėliavų, taikytis į trajektorijas, bandyti juos apsilenkti posūkiuose, nes tikrai buvo pakankamai sunku. Labai jaudinausi, kai atsisėdau į kartingą. Su vyresniais važiavau ir mačiau, kad jie tikrai stipriai pasiruošę. Tai, labiausiai kėlė baimę.

– Kokius tikslus keliesi sau varžybų metu?

– Drąsiau važiuoti, nes pirmųjų metu daug ko nežinojau, kaip reikia įveikti JOKER zoną, bei kitų varžybinių niuansų. O dabar norisi, kad kaskart būtų lengviau ir laisviau.

– Ir antrųjų varžybų metu tu jau lipai ant antros vietos pakylos. Karoli, kaip tai vertini?

– Labai gerai jaučiuosi, net nesitikėjau, kad atsistosiu ant prizininkų pakilos… Net negalvojau, kad pateksiu į finalą, labai jaudinausi ir vos tik pamatęs finišo vėliavą bei supratęs, kad atvažiavau antras, negalėjau dar tuo patikėti. Tai buvo pati geriausia akimirka!!!

– Smagu girdėti, kad džiaugiesi ir dar kartą sveikinu, Karoli! Ko dar norėtum siekti? Ilgesnio laiko perspektyvoje?

– Tikslo tapti sportininku ir atletu. Žinoma, dar norėčiau būti ir advokatu.

– Ar turi savo mėgstamiausią kartingą?

– Žinoma, jis yra tryliktas. (juokiasi)

– Ačiū už pokalbį, Karoli! Gražių švenčių!

[dt_sc_accordion_group]
[dt_sc_toggle_framed title=”Norite lankyti Kartingų mokyklą?”]
Kviečiame visus vaikus norinčius mokytis važiuoti kartingais į kartingų mokyklą. Daugiau apie mokyklą skaityti galite skiltyje – Užsiėmimai. Jei turite klausimų susiekite su mumis! Kontaktai – skiltyje galite parašyti mums žinutę arba paskambinti.
[/dt_sc_toggle_framed]
[dt_sc_toggle_framed title=”Norite tiesiog pasivažinėti kartingais?”]
Atėjo laikas ir jums išbandyti KARTLANDO trasą. Daugiau apie kartodromą informacijos rasite KARTLANDO puslapyje. Arba susisiekite su mumis Kartlando kontaktais.
[/dt_sc_toggle_framed]
[/dt_sc_accordion_group]