Užsiėmimai vaikamsBirželio 11 dieną „Kartlandas Vilnius” kartodrome nugriaudėjo vaikų kartingo turnyro „Kartlandas Mini CUP’17” finalas, kurio metu buvo apdovanoti ne tik 5-ojo etapo nugalėtojai, bet ir viso turnyro lyderiai. Tiesa, pergale šį kartą pavadinti galima ne tik vaikų, lipusių ant aukščiausių podiumo laiptelių džiaugsmą, bet apskritai kiekvieno dalyvio įdėto darbo rezultatus viso turnyro metu – pažangą nuo pradžios iki paskutinio finišo vėliavos mosto.

Finalinio etapo nepraleido ir visas savo jėgas šį kartą atidavė net 31 dalyvis, kurie buvo suskirstyti į „Mini” (20) ir „Go” (11) klases. Nors turnyras rengiamas jau antrą kartą ir čia toliau savo įgūdžius demonstruoja mokyklos senbuviai, prie paskutinio sezono etapo prisijungė ir nemažas būrys naujų mokinių, kuriems tai buvo pirma varžybinė patirtis. Kaip Vilniuje vaikus treniruojantis Simas Tankevičius kalbėjo:

„Organizuojamos „Kartlando” varžybos tiek vidinės – pradedantiesiems, tiek „Mini CUP” – „veteranams” yra didžiausia patirtis, kokią jie tik gali gauti šiuo metu: stresas, šypsenos iki ausų, psichologinis stiprėjimas (priimti teisingus sprendimus kuo greičiau, likti šalto proto, logiškai „sukti” galvelę), prisitaikymas prie tuometinių sąlygų. Visą tai jie įveikia varžybose”.

Kartlando mokykla Per pusmetį surengtas 5 kartus vaikų kartingo turnyras apkeliavo tris kartodromų trasas – Kaune ir Vilniuje esančius „Kartlandus” bei vieną iš lauko trasų – „Smalininkų kartodromą”. Susidurti teko su viskuo: vidaus kartodromo trasos pakeitimais, važiavimu žiemą ir slidžia trasos danga, lietumi lauko kartodrome ir jauduliu, kurio netrūko nė vieno etapo metu. Finalinis etapas trenerių nuomone pareikalavo ne tik vaikų, bet ir tėvų susikaupimo, kurie atrodė, kad jaudindavosi labiau nei patys dalyviai. Vis tik visą stresą padėdavo nuimti vis gerėjantys vaikų rezultatai ir džiaugsmas po varžybų.

Rezultatai? Jie sekmadienį stebino, bene, kiekvieną – tiek mokinius, tiek tėvelius, tiek trenerius ir organizatorius. Jau po kvalifikacinių važiavimų matėsi, kad „kova” bus sunki. Geriausią rezultatą „Mini” klasėje pasiekė Simas Veršickas įveikęs trasą per 31,816s. „Go” klasėje sužibėjo taip pat namų trasą atstovaujantis Lukas Sabalis. Jo laikas – 31,170s. Tačiau, tai buvo tik pradžia, nes didžiausi iššūkiai laukė poziciniuose važiavimuose.

„Kiekvienoje klasėje mokiniai galėjo pretenduoti į aukščiausias pozicijas, nes visi važiavo vienoje virtinėje, kurioje menkiausia klaidelė galėjo atimti net kelias pozicijas, todėl klaidų vaikai turėjo beveik nedaryti. Vis gi jų buvo – bet tai natūralu, visi klystame” – kalbėjo Simas, apibendrindamas varžybų rezultatus po apdovanojimų bei vertindamas tikrai įtemptas vaikų kartingo varžybas.

Visgi, finalinio etapo dvikovą buvo galima palikti užnugaryje ir viską vainikuoti etapo ir viso turnyro apdovanojimų ceremonija. Po penktojo etapo 4-iuose finaliniuose važiavimuose prizinės vietos pasiskirstė šia tvarka:

„Kartlandas MINI CUP’17”, 5 etapas, „MINI” klasė:

Kartlando mokykla Finalas A:

1 vieta – Simas Veršickas;

2 vieta – Nojus Grigaravičius;

3 vieta – Karolis Lelešius;

 

Finalas B:

1 vieta – Matas Zavarskis;

2 vieta – Gerdas Zanevas;

3 vieta – Aironas Dapkevičius;

 

Kartlando mokykla Finalas C:

1 vieta – Ilja Sepov;

2 vieta – Lukas Novakas;

3 vieta – Nikolas Kalnutis.

 

„Kartlandas MINI CUP’17”, 5 etapas, „GO” klasė:

1 vieta – Lukas Sabalis;

2 vieta – Rojus Kunigėlis;

3 vieta – Karolis Smalskas.

Po etapo apdovanojimų sekė ir viso turnyro apdovanojimai, kurių metu buvo įteikti ir pagrindiniai turnyro rėmėjų prizai. Autodina „MINI” klasės nugalėtojui padovanojo naują „OMP” kombinezoną, o „Lenktynių linija” „GO” klasės nugalėtojui – treniruotę sportiniu kartingu kartu su jų komanda. Saldi šventė visiems dalyviams įteikė rankų darbo meduolius. Kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas turnyrinėmis taurėmis. Bendra turnyrinė lentelė po 5 etapų pasiskirstė taip:

Kartlandas Mini cup„Kartlandas MINI CUP’17”, „GO” klasė:

1 vieta – Lukas Sabalis – 226 taškai;

2 vieta – Rojus Kunigėlis – 222 taškai;

3 vieta – Karolis Smalskas – 212 taškai.

 

„Kartlandas MINI CUP’17”, „MINI” klasė:

1 vieta – Nojus Grigaravičius – 235 taškai;

2 vieta – Karolis Lelešius – 211 taškų;

3 vieta – Austėja Pociūtė;  – 205 taškai.

Pilną turnyrinę lentelę rasite čia – „Kartlandas MINI CUP’17” turnyrinė lentelė.

Nuotraukų galerija: „Kartlandas MINI CUP”, 5 etapas.

„Kartlando” kolektyvas dėkoja visiems dalyvavusiems „Kartlandas Mini CUP’17” turnyre, tėveliams už jų kantrybę ir treneriams Ignui, Martynui ir Simui už atsidavimą ir nuoširdų darbą ugdant ir auklėjant vaikus kultūringos vairavimo ir sporto kultūros.