04Lie
2016
0

VIENERIOS VARŽYBOS – TRYS PODIUMAI

Atostogos prasidėjo, bet varžybos tęsiasi. Šį šeštadienį bendram tikslui savo jėgas suvienijo „Kartlando mokylėlės“ trijulė Mantas, Vilius ir Karolis bei „Kartlandas United“ nariai. Keletas konsultacijų iš patyrusių kartingų varžybų vilkų ir net trys pergales komandos sąskaitoje
Iki starto konsultacijos iš „Kartlandas United“ 

20160702_094044Vykti į šeštadienį rengiamą jau antrąjį LESTA Vasaros taurės etapą paskatino ne tik noras varžytis, bet ir entuziazmas pasidalinti sukaupta patirtimi mėgėjiškose kartingų varžybose su vis tobulėjančiais jaunaisiais „Kartlando mokyklėlės“ pilotais. „Kartlandas United“ nariai – Martynas, Edvardas, Egidijus ir Tomas ne tik pasitikrino savo įgūdžius lauko trasoje, bet kartu ir nepagailėjo patarimų jauniems, bet kupiniems energijos kartingo pramogos mylėtojams. Jau nuo ankstaus ryto vedami Martyno vaikai išklausė pastabas apie galimas trajektorijas lauko trasoje.  Visgi, vien tik trasą apeiti ne gana. Vos tik praėjus pirmosioms treniruotėms Martynas vaikams daugiau papasakojo apie pačias varžybas, starto procedūrą – kaip tiksliai ir laiku startuoti, kokių klaidų vengti. Visi kartu aptarė ir pasitikslino kur dažniausiai darė klaidas bei išklausė pastabas. O kaip gi be kartingų aptarimo – kaip ir įprasta visų varžybų metu, tai tapo viena iš aktualiausių temų visiems varžybininkams, tad ir „Kartlandas United“ (KU) nariams bei mokyklėlės mokiniams.

Mažiau kalbų – daugiau važiavimo

Tiesa, važiavimu dalyviai nepersisotino, tad savo starto kiekvienas laukė tikrai su nekantrumu. Gan paprasto formato, tiek mėgėjams tiek ir visko patyrusiems kartingistams skirtose varžybose, kiekvienas pilotas turėjo įveikti kvalifikaciją, po kurios laukė trijų grupių finalai (atitinkamai pagal pasiektą laiką kvalifikacijos metu). Čia geriausius rezultatus iš pastovių varžybų dalyvių panosių nugvelbė „Kartlando mokyklėlės“ mokinys – Karolis Smalskas. Jo kvalifikacijos laikas buvo 54,866 s. Tik šiek tiek nuo jo atsiliko KU narys Egidijus Miliauskas, greičiausiai trasą įveikęs per 54,988 s. Tai jiems garantavo aukščiausias startines pozicijas TOP grupės (greičiausius laikus pasiekusių ) pilotų aštuonete. Kartu su jais į TOP grupę pateko ir vaikų konsultavimu daugiausiai užsiėmęs Martynas Bisikirskas – jam atiteko 4-a startinė pozicija. Tuo pat metu kartu su kitais KU nariais Tomu Aliukevičiumi ir Edvardu Grabliausku A grupės finale varžėsi Vilius Reškevičius. Mantui Samulioniui teko vienam startuoti B grupės finale.

20160702_131235Rezultatai buvo iš ties džiuginantys – Mantas savo grupėje niekam neužleido pozicijos ir varžybas užbaigė antras. A grupės finale jau laukė daugiau intrigos – incidentai trasoje ir netikėtai pasirodęs tepalas suklaidino ne vieną trasoje buvusį pilotą. Visgi, Edvardui nors ir užleidus savo 2-ą startinę poziciją, pavyko apginti trečią vietą. Kartu startavęs Vilius parodė užsispyrimą, ramų ir užtikrintą važiavimą, taip išlaikydamas 4 vietą ir už savęs palikęs dar keturis visko patyrusius pilotus.

Didžioji intriga laukė TOP grupės finale, kur nestigo ne tik aršios kovos, bet ir pamokų, ko kitų varžybų metu reikėtų išvengti. Greičiausiųjų pogrupyje startavusiems Martynui, Egidijui ir Karoliui teko ne tik rungtis su kitais pilotais, atlaikyti didelį įdirbį turinčio šiose varžybose Dariaus Maciulevičiaus (Maco) lenkimus, bet ir konkurencinę kovą tarpusavyje. Kelios Karolio padarytos klaidos ir kontaktai,  užkirto galimybę Martynui finišuoti prizininkų trejete. Tačiau jaunatviškas veržlumas nesustabdė pačio Karolio. Jis finišavo trečias.

Reziume visuose varžybų finalų pogrupiuose „Kartlando“ pilotai skynė pergales.

  • B grupės finalas – Mantas Samulionis – 2 vieta. 
  • A grupės finalas – Edvardas Grabliauskas – 3 vieta. 
  • TOP finalas – Karolis Smalskas – 3 vieta.

Akimirkas iš varžybų rasite čia: 

no images were found