Sausio 12 dieną, Kaune įsikūrusiame kartodrome „Kartlandas“ įvyko antrasis šių metų „Kartlandas MINI CUP“ čempionato etapas, kuris nustelbė organizatorius dalyvių gausa. Prie čempionato prisijungė net 39 „Kartlando mokyklų“ Kaune ir Vilniuje dalyviai. Tačiau tai buvo ne vienintelis dalykas, kuriuo galėjo pasidžiaugti organizatoriai ir mokyklos treneriai. Vaikai šį kartą demonstravo ir išskirtinį susikaupimą bei stebinančius lenkimus ir gebėjimus trasoje.

Mini-Cup_Kartlando-mokykla-2020Kaip įprastai „Kartlandas MINI CUP“ dalyvių laukė įtempta varžybų dienotvarkė: kvalifikacija, pusfinaliai bei finalai ir, žinoma, rezultatų reziume apdovanojimų metu. Daugiau nei 4 valandas trukusiose varžybose trasoje vieni dalyviai keitė kitus, neleisdami atsipūsti nei treneriui I. Palaimai, kuris šį kartą atstovavo visus mokyklų trenerius, nei trasos teisėjams, prižiūrėjusiems lenktynių tvarką. Iki starto taip pat įvyko ir instruktažai tiek vaikais, tiek ir tėvams, kuriems taip pat buvo pristatytas ir naujasis „Baltic Karting Academy“ (buvusi „Lietuvos kartingo mėgėjų akademija“) veidas ir artėjančio sezono formatas, prie kurio galės prisijungti visi siekiantys pakilti dar vienu laipteliu aukščiau. Užbaigus visas treniruotes ir įžangas prasidėjo tikrosios linksmybės ir intriguojančios varžybos.  

Kvalifikacijoje mokiniai pasitikrino savo greitį, o kartu užsitikrino ir savo pusfinalio ir finalo pogrupius, kurie buvo sudaryti pagal jų trasos įveikimo geriausius rezultatus. Reziumavus 4 grupių (2 MINI klasės grupės ir 2 GO klasės grupės) paaiškėjo, kam atitenka geriausios startinės pozicijos pusfinaliuose. MINI klasėse didžiausia sėkmė nusišypsojo Simui Veršickui, kuris trasą įveikė per 20,164 s. ir tapo klasės lyderiu. Nuo Simo nedaug atsiliko ir 2-ą bei 3-čią vietas užėmė Khalil Sodah (20,383s.) ir Linas Volungevičius (20,405s.).

GO klasėje tempą diktavo Karol Puzelevič, kuris įveikęs trasą per 20,276 s. užsitikrino pirmą poziciją pusfinalio starte (A grupėje). Karol už nugaros stojosi 2-oje ir 3-čioje vietoje likę – Justas Kasperiūnas (20,291s.) ir Nojus Grigaravičius (20,499s.).

Mini-Cup_Kartlando-mokykla-2020Vėliau dalyvių laukė pusfinalio sesija, kurioje savo įgūdžius tiek senbuviai, tiek ir naujokai pasitikrino poziciniuose važiavimuose. Vertinant visus sėkmingus startus panašu, kad visi dalyviai buvo puikiai pasiruošę lenktynėms. Šių lenktynių metu net ir GO klasėje, kurioje įprastai viena iš dažniausiai pasitaikančių nuobaudų tapdavo neįvažiuotas JOKER ratas (ar per didelis jų skaičius) – šį kartą ji buvo pamiršta. Visi dalyviai puikiai susitvarkė su jiems patikėta užduotimi. Žinoma, nedidelių nuobaudų nebuvo išvengta, tačiau jos pusfinalio metu nebuvo nė vienam dalyviui lemiamos.

Pasibaigus pusfinalių sesijai ir karto startuota su mažaisiais ir didžiaisiais finalais, kurie nulėmė kam atiteks pogrupių taurės ir daugiausiai taškų už etapą. Noras nugalėti kėlė jaudulį, bet kartu ir skatino „Kartlando mokyklos“ mokinius strateguoti kaip važiuoti finalų metu. Ir nors ne visi sprendimai trasoje mokiniams buvo sėkmingi, tačiau finaliniai važiavimai stulbino visus žiūrovus ir netikėtais, gerai apgalvotais ir preciziškais lenkimais. Kaip vieną tokių apdovanojimų metu pabrėžė ir treneris I. Palaima kalbėdamas apie finalo metu K. Puzelevič atliktą lenkimą. Ir nors Karol galiausiai liko atras, tačiau gavo atskirą padėka už profesionaliai atliktą lenkimą.

Finalų metu žinoma netrūko ir kitose grupėse. Štai Jokūbas Bandza saugodamas savo turimą poziciją išstūmė posūkyje kitą trasa važiavusį dalyvį ir už tai gavo pozicijos nuobaudą. Taip Jokūbas krito iš pirmosios pozicijos į antrąją ir pergalę atidavė Gyčiui Bočkui. Puikiai finalų metu pasirodė ir Linas Volungevičius, kuris apgynė ir atsikovojo savo pirmąją vietą bei tapo MINI klasės – A grupės lyderiu.

Po tokių atkaklių finalinių važiavimų rezultatai MINI ir GO klasių grupėse pasiskirstė šia tvarka:

MINI KLASĖ:

A GRUPĖ B GRUPĖ
1 vieta – Linas Volungevičius;

2 vieta – Simas Veršickas,

3 vieta – Khalil Sodah;

4 vieta – Eimantas Valauskas;

5 vieta – Oskar Savicki;

6 vieta – Jokūbas Meidus;

7 vieta – Kajus Juodis;

8 vieta – Benas Barčas;

1 vieta – Dovydas Račys;

2 vieta – Dominykas Boguševičius;

3 vieta – Gustas Radavičius;

4 vieta – Marius Aukštikalnis;

5 vieta – Benas Staliūnas;

6 vieta – Margiris Tautkus;

7 vieta – Kotryna Dryžaitė;

8 vieta – Martynas Bėrantas;

GO KLASĖ
A GRUPĖ B GRUPĖ
1 vieta – Justas Kasperiūnas;

2 vieta – Karol Puzelevič;

3 vieta – Nojus Grigaravičius;

4 vieta – Markas Sakalauskas;

5 vieta – Emilis Grafke;

6 vieta – Džiugas Budrys;

7 vieta – Neila Stonkutė;

8 vieta – Rapolas Radavičius;

9 vieta – Klemens Lipskij;

10 vieta – Matas Markevičius;

11 vieta – Erikas Beliauskas;

12 vieta – Rapolas Urbonavičius

1 vieta – Gytis Bočkus;

2 vieta – Jokūbas Bandza;

3 vieta – Deividas Pranculevičius;

4 vieta – Ilja Sepov;

5 vieta – Lukas Labeikis;

6  vieta – Rokas Kirdeikis;

7 vieta – Deivid Suchov;

8 vieta – Klaidas Petručionis;

9 vieta – Ignas Karpavičius;

10 vieta – Aleksas Jutkevičius;

11 vieta – Džeraldas Simanavičius.

Mini-Cup_Kartlando-mokykla-2020Sezono pabaigoje dalyviai bus apdovanoti „Kartlandas MINI CUP” 2019-2020 čempionatų draugų ir globėjų  – AUTODINA RACING, BALTIC KARTING ACADEMY, AUTO MOTO PARKO, STRAKALIUKO dovanomis.

Pilną etapo rezultatų lentelė galima rasti čia – 2019-2020 metų „Kartlandas MINI CUP“ turnyrinė lentelė.

Trečiasis „Kartlandas MINI CUP” 2019-2020 etapas vyks kartodrome „Kartlandas Vilnius” (Parodų g. 1) – vasario 2 dieną.

Pilną varžybų galeriją rasite – ČIA.