Lapkričio 3- ioji žymi naują etapą „Kartlando mokykloje”. Po pertraukos čia vėl prasidėjo talentų kovos „Kartlandas MINI CUP” 2019-2020 vaikų kartingo čempionato sezone. Į Vilniuje vykusias pirmąsias sezono varžybas susirinko 27 jaunieji mokyklos talentai.

Nors čempionatas iš pažiūros šiemet savo formatu ir taisyklėmis nesiskirs nuo buvusio, tačiau šiemet prie starto organizatoriai ir treneriai vaikus kvies net 6-iems etapams, iš kurių vienas bus neįskaitinis. Tokiu sprendimu tikimasi,  kad dėl neatidėliojamų priežasčių ar nesuspėję prie pirmojo etapo starto dalyviai dar turėtų galimybę tolygiai konkuruoti su kitais čempionato varžovais. kartlandas mini cup 2019-2020Žinoma, kaip ir pernai, taip ir šiemet pagrindinis akcentuojamas „MINI CUP” tikslas – tobulėjimas, kuris leistų vaikams pilnai išnaudoti savo galimybes, suvokti, ko dar turi išmokti ir, žinoma, siekti aukštesnių tikslų.

Dar viena čempionato naujovė, kurią pristatė „Kartlando” kartodromų kolektyvas čempionato atidarymo metu – tai, renginio partneriai ir globėjai, kurie papildomai motyvuos vaikus stengtis bei sezono pabaigoje įteiks šaunius prizus abiems – MINI (vaikų, besivaržančių MINI kartais) ir GO (vaikų, besivaržančių suaugusiųjų kartais) klasėms. MINI klasės globėjais šiemet tapo „Autodina Racing Shop”, kurie čempionato lyderiams padovanos po vieną kartingo lenktynininko ekipiruotės atributą (kombinezoną, batus ar pirštines). Tuo metu GO klasės pagrindinis globėjas ir partneris „Auto Moto parkas” visiems trims klasės prizininkams padovanos pamoką jų ralio trasoje – Rally for Kids, todėl vyresnieji dalyviai turės galimybę patys išmėginti tam specialiai pritaikytą sportinį BMW ralio automobilį. 

Vienu iš čempionato globėjų tapo ir  „Lietuvos mėgėjų kartingo akademija” (LMKA), kurie šiemet kiekvienos klasės gabiausiam naujokui (vaikui, neturinčiam kartingo licenzijos ir čempionate surinkusiam daugiausiai taškų) padovanos po treniruotę sportiniu CRG kartingu su jų komanda. Tai bus puiki galimybė to dar nebandžiusiems vaikams priartėti prie sportinio kartingo.

Na, ir ketvirtuoju – renginio partneriu šiemet tapo vaikų sporto klubas Kaune – Strakaliukas, kurie taip pat abiems čempionato klasėms įsteigs vertingus prizus – mėnesinius abonementus arba individualias treniruotes su fiziniu vertinimu.

kartlandas mini cup 2019-2020Atidarymo metu vaikus pasveikino ir LMKA vadovas Edvardas Grabliauskas, linkėdamas įdomaus, azartiško ir kupino iššūkių čempionato bei kartu pasveikinęs ir vieną iš „Kartlando mokyklos” mokinių, šiemet dalyvavusių LMKA čempionate ir užėmusių pirmąją vietą. Simui Veršickui ir jo treneriui Simui Tankevičiui buvo įteiktas specialus prizas – simbolinis kartingo priekinis rėmas su jų karto startiniu numeriu.

Kai kalbos ir sveikinimai buvo baigti, sekė instruktažai tiek vaikams, tiek ir tėvams – žiūrovams, o po jų ir pirmieji kvalifikaciniai važiavimais. Į 3 grupes išskirstyti „Kartlandas MINI CUP” dalyviai rungėsi dėl greičiausių ratų ir kuo aukštesnių pusfinalio grupių bei startinių pozicijų. MINI klasės kvalifikacijoje aukščiausią rezultatą pasiekti pavyko Linui Volungevičiui – trasą įveikusiam per 24,333 s., Simui Veršickui su 24,448 s.  ir Jokūbui Meidui su 24,727 s. laikais. GO klasėje buvo šiek tiek daugiau konkurencijos, nes dalyviai važiavo 2 grupėse ir dėl aukščiausių pozicijų rungėsi net 17 dalyvių. Vis tik po abiejų grupių kvalifikacijos paaiškėjo ir GO klasės TOP3: Nojus Grigaravičius (24,134 s.), Justas Kasperiūnas (24,181s.) ir Neila Stonkutė (24,314s.).

Po kvalifikacijos vaikai ruošėsi pusfinalio ir finalo važiavimams, kuriuose vien greito tempo nebe užteko. Ir nors pusfinaliai ganėtinai sklandžiai ir be didesnių pasikeitimų lentelėse pralėkė, finalo važiavimuose netrūko nei intrigos, nei įsitempimo iki pat finišo vėliavos. GO klasės finaluose iškilo kiti lyderiai ir nors dalyviai ganėtinai atsargiai atlikinėjo lenkimus, tačiau jų klasės dalyviams dar turėjo įveikti porą JOKER ratų, prailginusių trasą. Tai šiek tiek sujaukė lyderiams kortas ir pakoregavo galutinę GO klasės finalų lentelę.  

Aukščiausios pozicijos 1-ojo čempionato etapo GO klasėje pasiskirstė šia tvarka :

GO klasė – A grupė: kartlandas mini cup 2019-2020

1 vieta – Nojus Grigaravičius;

2 vieta – Markas Sakalauskas;

3 vieta – Justas Kasperiūnas;

GO klasė – B grupė:

1 vieta – Deividas Pranculevičius;

2 vieta – Rapolas Urbonavičius;

3 vieta – Lukas Labeikis;

MINI klasės finale taip pat netrūko netikėtų pasikeitimų bei įtampos. Finale startuoti šiai grupei pavyko tik iš 3 karto, nes pirmuosius 2 kartus – tame pačiame posūkyje po starto vaikams vis nepavyko tinkamai pravažiuoti. Galiausiai trečias kartas nemelavo ir vaikai sklandžiai pradėjo 15 minučių finalinį važiavimą, kuriame nebuvo išvengta ir klaidų. Lyderio pozicijoje važiavęs Linas Volungevičius prisivijus ratu kitą dalyvį trasoje ir atlikdamas lenkimą pasirinko išorinę trajektoriją ir taip prarado net 2 pozicijas. Susidarius šiai situacijai Lino užnugaryje važiavę Simas Veršickas ir Khalil Sodah konkurentą lenkė vidine trajektorija ir taip išplėšė pergalę iš visą laiką lyderio pozicijoje buvusio Lino. Likus trumpam laikui iki finišo vėliavos Linui atsikovoti prarastų pozicijų jau nepavyko. MINI klasės finale lyderiai pozicijas pasidalino šia tvarka:

1 vieta – Simas Veršickas; kartlandas mini cup 2019-2020

2 vieta – Khalil Sodah;

3 vieta – Linas Volungevičius.

Po finišo etapo nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis. Visiems dalyviams treneriai taip pat įteikė ir etapo dalyvių medalius.

Į 2-ąjį „Kartlandas MINI CUP” etapą „Kartlando mokyklos” mokiniai rinksis jau tik po naujųjų metų – sausio 5 dieną, Kauno Kartlando trasoje.

Pilną etapo rezultatų lentelė galima rasti čia – 2019-2020 metų „Kartlandas MINI CUP” turnyrinė lentelė.

Pilną varžybų galeriją rasite – ČIA.