„Vaikai – mūsų ateitis“. Ko gero, nė vienas tuo nesuabejotų. Kartingo sporte ši taisyklė taip pat ne išimtis, juk didžioji dalis auto sporto profesionalų pradėjo jau nuo mažumės ir būtent nuo kartingo. Dėl šios priežasties, o kartu siekiant ir ugdyti jaunuosius kartingistus atsakingais vairuotojais, kartingų mokykla „Kartlando mokyklėlė“ ir jos treneriai, „Paske Racing“ nariai Paulius Paškevičius ir Stanislovas Veilentas, pasišovė vaikus išmokinti kartingo valdymo gudrybių lauko trasoje.
„Iki šiol visos mūsų mokyklėlės pamokos vyko vidaus patalpų kartodrome „Kartlandas“, tačiau atėjo laikas parodyti jauniesiems pilotams, kad tai ne riba ir profesionaliam sportui yra kur kas daugiau erdvės“ – teigė mokyklėlės organizatoriai.

[dt_sc_pullquote type=”pullquote4″ icon=”no” align=”left” cite=”Mokyklėlės organizatoriai“]„Iki šiol visos mūsų mokyklėlės pamokos vyko vidaus patalpų kartodrome „Kartlandas“, tačiau atėjo laikas parodyti jauniesiems pilotams, kad tai ne riba ir profesionaliam sportui yra kur kas daugiau erdvės“[/dt_sc_pullquote]
Į treniruotę buvo suplanuota kviesti tik 12 mokinių – šis sportas reikalauja labai daug individualumo, tad tai buvo racionaliausias sprendimas. Tačiau, visa grupė buvo surinkta per porą valandų vos tik spėjus informuoti tėvus. Vis tik išsiplėtėme ir į treniruotę išvyko 15-a vaikų. O norinčių buvo ir daugiau. Ko gero, jau dabar būtų galima rengti antrą treniruotę su pilnu sąstatu vaikų. Ir tai džiugina, nes parodo, kad kartingo sportas pamažu įgauną didesnį pagreitį Lietuvos auto sporto srityje.
Treniruotės tikslas buvo ne tik smagiai ir kitaip praleisti vasaros pusdienį – svarbiausia, praplėsti mokinių akiratį, praktiškai išbandyti ir patikrinti įgautas žinias lauko trasoje, lavinti jų įgūdžius bei greitą reakciją, padėti geriau orientuotis trasoje.
Pati treniruotė prasidėjo nuo pasivaikščiojimo po lauko kartodromo Aukštadvaryje trasą. Treneris Paulius paaiškino trajektorijas, posūkių įvažiavimo technikas, vietas kur reikėtų atsargiau važiuoti ir kitas kartingo valdymo gudrybes. Beveik visi vaikai važiavo pirmą kartą lauko trasoje, tad pojūčiai tikrai skyrėsi nuo važiavimo vidaus kartodrome. Ir iš ties, nors pirmasis važiavimas buvo kiek nedrąsus – kitų važiavimų metu pamažu ėmė matytis mokinių padaryta pažanga ir išmoktos pamokos.

DSC_0197Ši treniruotė buvo ne tik smagi pramoga vaikams, bet kartu ir didelis iššūkis treneriams. Vienu metu treniruoti 15-ą vaikų – sunkus darbas. Tai pabrėžė ir „Paske Racing“ kartingo sporto komandos narys Paulius Paškevičius. „Jų daug, visi labai judrūs, nenustygsta vietoje, o erdvė didelė. Turi būti itin dėmesingas ir kartu rasti bendrą kalbą, būdus kaip juos sudominti, išlaikyti jų dėmesį. Klube įprastai dirbame tik su vienu žmogumi, o čia jų kur kas daugiau, tad užduotis iš ties sudėtinga“. Nepaisant paminėtų sunkumų, rezultatas buvo pasiektas – vaikai visą pusdienį buvo užsiėmę, su nekantrumu vis laukė savo treniruotės važiavimo, stebėjo savo laikus – o namo grįžo, nors ir teigdami, kad galėtų „važiuoti ir važiuoti“, bet lengvai pavargę. Taip ir turėjo būti.
Treniruotė lauko trasoje buvo puiki pradžia tolimesniems tokio pobūdžio projektams, kurie vis labiau galėtų atverti kartingo sporto vartus Lietuvos jaunimui.  Juk kaip minėjome, didieji auto sporto, kaip F-1, vilkai pirmųjų savo pergalių pradėjo siekti kartingo sporte. Tad, „Kartlando mokyklėlė“ neapsistoja ties vienadieniais projektais ir jau nuo rugsėjo kviečia vaikus įsitraukti į šį sportą bei prisijungti prie pamokėlių Kauno vidaus patalpų kartodrome „Kartlandas“.

no images were found

[dt_sc_accordion_group]
[dt_sc_toggle_framed title=”Norite lankyti Kartingų mokyklą?”]
Kviečiame visus vaikus, norinčius mokytis važiuoti kartingais, į kartingų mokyklą. Daugiau apie mokyklą skaityti galite skiltyje – Užsiėmimai. Jei turite klausimų susiekite su mumis! Kontaktai – skiltyje galite parašyti mums žinutę arba paskambinti.
[/dt_sc_toggle_framed]
[dt_sc_toggle_framed title=”Norite tiesiog pasivažinėti kartingais?”]
Atėjo laikas ir jums išbandyti KARTLANDO trasą. Daugiau apie kartodromą informacijos rasite KARTLANDO puslapyje. Arba susisiekite su mumis Kartlando kontaktais.
[/dt_sc_toggle_framed]
[/dt_sc_accordion_group]