Vasario 17-osios sekmadienį įvyko dar vienas „Kartlandas MINI CUP” etapas! Ir nors tai jau ne vienerius metus vykstantis vaikų kartingo čempionatas pramoginiais kartais, tačiau su kiekvienu etapu prie turnyro prisijungia vis daugiau naujų veidų, o čempionato senbuviai jau pamažu žengia ir pirmuosius žingsnius profesionalaus kartingo sporto keliu.

Sekmadienį įvykusiame 2-ajame „Kartlandas MINI CUP” etape sudalyvavo net 34 jaunieji kartingo sporto ir pramogos entuziastai, lankantys Kauno ar Vilniaus „Kartlando mokyklą”. Savo gausa MINI klasę (vaikai, besivaržantys kartais ~6-9 metų vaikams) pralenkę GO klasės (vaikai, besivaržantys suaugusiųjų kartais) dalyviai tik įrodė, kad ne vieną dešimtį vaikų jau pavyko išauginti ir išugdyti kartingo sportui. Dabar lieka šios misijos neapleisti ir toliau vis daugiau vaikų įtraukti į šią autosporto kryptį.

Kartlando-mokykla_uzsiemimai-vaikams-5-Vis tik šis čempionatas turi ne tik organizatorių tikslus. Čia svarbiausi – vaikai, kurie siekia ne tik pergalės, bet ir asmeninio tobulėjimo. Tai, kas vienam yra tik sekunde greitesnis laikas ar paaštrėjusi reakcija, kitam yra asmeninė pergalė, siekiant profesionalo aukštumų. Tiesa ta, kad dauguma besivaržančių vaikų, savo įgūdžiais ir sugebėjimais jau stipriai lenkia ne vieną daug patirties turintį suaugusį kartingo aistruolį, tad mokyklos treneriai Ignas Palaima, Martynas ir Simas Tankevičiai gali matyti savo darbo rezultatus vaikų pasiekimuose.

Antrasis etapas buvo kaip niekada nuožmus. Noras pasiekti kuo aukštesnes pozicijas privertė ne vieną kartą ir suklysti. Žinoma, visų varžybų metu vaikams patarimus dalinę treneriai siekė, kad finaliniuose važiavimuose to pavyktų išvengti. Kvalifikacijoje greičiausiai trasą savo klasėse pavyko įveikti – Simui Veršickui (18,650 s. greičiausias ratas MINI klasėje)  ir Rojui Kunigėliui (18,955 s. greičiausias ratas GO klasėje). Tiesa, šie laikai visų varžybų metu buvo dar kartą pagerinti, bet pusfinalio ir finalo važiavimuose svarbiausia buvo išsikovoti arba apsiginti kuo aukštesnę finišo poziciją.

Kartlando-mokykla_uzsiemimai-vaikams 4Kartlandas MINI CUP turnyras vaikams ne tik viena iš mokymosi priemonių, bet kartu ir galimybė savarankiškai priimti sprendimus. Po pusfinalių savo klasės B grupėse finišavę pirmi, dalyviai galėjo rinktis ar ir toliau varžytis B grupėje ar priimti organizatorių iššūkį ir pasinaudoti galimybę varžytis su stipresne – A grupe. Pasirinkus varžytis A grupėje dalyviui reiškė atsisakyti pirmos startinės pozicijos savo grupėje ir startuoti iš paskutiniosios stipresniųjų tarpe. Vis tik tai suteikė šansą dar labiau pasitikrinti savo jėgas arba galimybę nepasisekus kvalifikacijoje atsikovoti pozicijas finale. Abu MINI ir GO klasių, B grupių dalyviai nusprendė startuoti stipresniuose pogrupiuose. Taip A grupėse dalyvių gretas papildė Domantas Knyva  (MINI) ir Karolis Smalskas (GO).

Na, o finalai buvo tikrai verti visų dėmesio. Čia aistros virė abiejose klasėse ir intriga išliko iki pat finišo tiesiosios. Dalyviai neatsilikdami vieni nuo kitų siekė užimti kuo aukštesnę poziciją, na, o jaudulys kai kuriems jų šiek tiek sutrukdė pasiekti taip laukiamą pergalę. Tad tiek MINI, tiek GO klasėse buvo skirtos pozicinės nuobaudos, kurias vėliau treneris dar aptarė individualiai su kiekvienu dalyviu. Po intriguojančių finalų galutinė 2 etapo rezultatų lentelė atrodo taip:

GO KLASĖ. GRUPĖ A:
1 vieta – Rojus Kunigėlis;
2 vieta – Greta Puškoriūtė;
3 vieta – Nojus Grigaravičius.

GO KLASĖ. GRUPĖ B:
1 vieta – Mantas Samulionis;
2 vieta – Justas Kasperiūnas;
3 vieta – Neila Stonkutė.

GO KLASĖ. GRUPĖ C:
1 vieta – Astijus Ščiučka;
2 vieta – Erikas Beliauskas;
3 vieta – Nida Grabliauskaitė.

MINI KLASĖ. GRUPĖ A:
1 vieta – Vincentas Labanauskas;
2 vieta – Simas Veršickas;
3 vieta – Emilis Grafkė.

MINI KLASĖ. GRUPĖ B:
1 vieta – Deividas Pranculevičius;
2 vieta – Eimantas Valauskas;
3 vieta – Benas Barčas.

Varžybų finišą vainikavo apdovanojimai ir trenerių bei organizatorių sveikinimai. 3-iajam etapui dalyviai rinksis jau

Vilniuje, kovo 3 dieną.

Kartlando-mokykla_uzsiemimai-vaikams-2-

BENDRA TURNYRINĖ LENTELĖ po dviejų etapų.  Daugiau nuotraukų – mūsų facebook paskyroje – KARTLANDO MOKYKLA