Tik ką, praėjusį ilgojo savaitgalio sekmadienį „Kartlando“ mokyklėlės mokiniai apsilankė Lietuvos kartingo čempionato 4-ajame etape, vykusiame Plytinės kartodrome, Vilniuje. Nors ir nedidelis būrys, tačiau su pačiu didžiausiu užsidegimu visas mūsų kolektyvas ir mokiniai palaikė trenerį Paulių Paškevičių ir du mokyklėlės mokinius – Nojų Jurevičių ir Tomą Veilentą, besivaržančius skirtingose kartingų klasėse.

Vos tik atvykus keliavome pasisveikinti su Pauliumi bei susipažinti su visa „Paske Racing“ komanda. Užsukę į palapinę sutikome būrį „Paske Racing“ komandos lenktynininkų ir jiems padedančių mechanikų. Ir, žinoma, kartingų sporto vilku pramintą komandos trenerį Ričardą Paškevičių. Tai buvo pirma mokinukų pažintis su jų trenerio kartingų sporto klubu.

Jaunieji pilotai tikrai turėjo kur paganyti akis, palapinė buvo pilna sportinių kartingų, su kuriais iš arčiau susipažinti dar neturėjo galimybės. Vis tik, šį kartą jų čia buvo apstu ne tik „Paske Racing“ palapinėje, bet ir kitų komandų stovyklose, tad tai buvo ir puiki proga apsižiūrėti kaip atrodo konkurentų stovyklos.

Jaunieji mokyklėlės pilotai labiausiai sukluso prie Pauliaus ir jo sportinio kartingo. Kadangi varžybų tvarkaraštis buvo gan intensyvus pasiruošiamieji darbai nesustojo ir mums atvykus. Įdomu buvo tai, kad komandos palapinėje tvyrojo rami aura ir darna – viskas buvo sustyguota ir „chaosas“, kurio buvo galima tikėtis čia sau vietos nerado. Žinoma, ne visur tokį vaizdą galėjome pamatyti. Aplinkui netilo kartingų variklių gausmas bei kartingistų kalbos. Ir nieko keisto, juk čia, kaip ir visame auto sporte svarbi kiekviena detalė – tad, viskas turi būti sustyguota.

WP_20150705_004

Viską apsižiūrėję dar turėjome šiek tiek laiko pabendrauti su Pauliumi. Jis savo mokiniams trumpai pristatė varžybų esmę, principą, eigą ir kai kurias su kartingo sportu susijusias detales. Kadangi, oras buvo iš ties labai karštas organizatoriai varžybų dalyviams net leido susitrumpinti važiavimus. Tačiau, kaip pats Paulius teigė: „Man nesvarbu karštis – aš noriu važiuoti“. Toks užsivedimas tik dar labiau nuteikė tikrai įdomioms ir įnirtingoms varžyboms.

Tad, nieko nelaukę, palinkėję Pauliui sėkmės keliavome stebėti varžybų, kurios pateikė ne vieną netikėtumą ir kaip ir tikėjomės buvo iš ties įnirtingos. Jau pusfinaliuose netrūko įtampos, kurią patyrė varžybų dalyviai. Vis tik karštis ir nuovargis darė savo. Tačiau beveik visi „Paske Racing“ komandos nariai užsitikrino aukštas pozicijas finaliniuose važiavimuose.

Deja, didžiausia nesėkmė pusfinalyje lydėjo būtent Paulių. „Kartlando“ mokyklėlės treneriui pusfinalio važiavimas baigėsi jau apšilimo rate. Atakuotas varžovo jis nebegalėjo startuoti, o tai reiškė, kad finale jam teks paskutinė starto pozicija. Tačiau net ir tai neleido jam nuleisti rankų – nujautėme, kad finale pamatysime tikrai įspūdingą kovą.

Tad, laukdami Pauliaus finalo ir toliau palaikėme jo komandos draugus, finaliniuose važiavimuose. Jų viso buvo šeši. Pirmieji sustartavo Micro klasės pilotai (jauniausių pilotų grupė)  – o tarp jų ir „Paske Racing“ komandos jaunėlis Oskaras. Nors ir po pusfinalio sėkmingai finišavęs, tačiau finale susidūręs su sunkumais Oskaras finišo nepasiekė.

Open 125 Junior klasėje varžėsi ir „Kartlando“ mokyklėlės mokinys Nojus. Po įvykusio re-starto Nojus atkakliai gynė savo pozicijas ir finišavo antras.  Pradėjęs mokytis kartodrome Nojus dabar nuosekliai treniruojasi su Pauliumi profesionalaus kartingo sporto komandoje „Paske Racing“.

Kitoje Open 125 klasėje jau stebėjome kitų „Paske Racing“ komandos pilotų varžybas – Evaldo Dzialtuvo ir Gyčio Melzbako. Abu jie pasiekė nugalėtojų podiumą, Evaldui atiteko pirmoji vieta, o Gytis išsikovojo trečiąją vietą.

KZ2 klasėje startavo taip pat du „Paske Racing” pilotai.  Pirmojoje pozicijoje – Ignas Misevičius ir paskutiniojoje – Paulius Paškevičius. Šį kartą Pauliui teko sunki užduotis atsikovoti prarastas pozicijas, tačiau vedamas užsispyrimo šią užduotį nesunkiai įveikė. Užtikrintai lenkęs visus nuo pat starto Paulius įpusėjus distancijai pasivijo ir  iki tol pirmavusį Igną, o paskutiniuose ratuose Ignui teko nusileisti Pauliui ir pripažinti komandos draugo pergalę.

Phototastic-2015-07-05_0e1284e9-b5d4-41de-af54-fefdf7223e62

Toks stiprus šuolis ir Pauliaus pergalė įkvėpė jaunuosius mokyklėlės pilotus. Net ir grįžtant namo, netilo kalbos apie tai, kaip Paulius lenkė kitus kartingistus ar kaip „sulaužęs“ kartingą pats jį turėjo ir susitvarkyti, jei norėjo išvažiuoti finale.

Būtent tokios atkaklios, įnirtingos ir tikrai karštos varžybos buvo šiame Lietuvos kartingo čempionato 4-ajame etape.  Tai buvo ir pirmoji „Kartlando“ mokyklėlės išvyka į tokias varžybas bei pirmoji pažintis su kartingų sportu bei sportiniais kartingais. Kita tokia išvyka vyks rugpjūčio 16d. į Aukštadvaryje rengiamą  6-ąjį Lietuvos kartingo čempionato etapą. Visi norintys prisijungti jau dabar gali registruotis el. paštu: administracija@kartlandas.lt arba telefonu +370 67113 667. Apie išvyką mokyklėlės mokinius ir jų tėvelius informuosime asmeniškai el. paštu ir telefonu.