Vaikų dienos stovykla Kartingas – pradžių pradžia bet kokiam autosportui. To tikriausiai negalėtų paneigti nei vienas nors kiek besidomintis šia šaka. Ir iš ties – garsiausi pasaulio lenktynininkai savo karjerą pradėjo būtent nuo kartingo. Tuo keliu savo mokinius „Kartlando mokykloje” vedame ir mes, nebijodami teigti, kad viskas prasideda būtent nuo čia. Todėl nuosekliai pramoginio kartingo vairavimo gudrybių besimokantiems mokiniams pirmą kartą buvo surengta dienos stovykla su sportiniais kartingais.

Pirmajai savo pažinčiai su sportiniais kartingais 11-a „Kartlando mokyklos” mokinių išsirengė birželio 28 dieną, į Anykščius. Vidaus kartodromai nėra pritaikyti šioms, kur kas galingesnėms nei pramoginiai kartingai „mašinėlėms”, tad be lauko trasos čia nebuvo išsisukta. Na, ir, žinoma, be pačių kartingų – kuriais pasirūpino „Kartlandas United” komandos narys – Edvardas, pats intensyviai dalyvaujantis kartingų varžybose ir jau ne kartą išmėginęs sportinio kartingo galimybes. Jas atskleisti savo mokiniams siekė ir Kauno mokyklos treneris Ignas Palaima, kurį šį kartą vadavo nemažą patirtį autosporte sukaupęs bei pats nuo kartingo sporto pradėjęs Lukas Stanevičius. Būtent jis konsultavo vaikus tiek trasos trajektorijų, tiek kartingo įvaldymo klausimais.

Vaikų dienos stovyklaTam, kad vaikai būtų tikrai tinkamai pasirengę sportinei  dienai prie stovyklos prisijungė ir fizinio parengimo treneris, „Fitness for race” įkūrėjas – Mindaugas Pocius, kuris sėkmingai auto ir motosporto keliu jau nuvedė ne vieną lenktynininką. Mindaugas vaikams papasakojo kaip išlaikyti susikaupimą ir energiją intensyvių treniruočių bei varžybų metu, kaip elgtis esant karštai vasaros dienai ir, žinoma, pravedė pramankštą prieš pirmuosius važiavimus kartingu. Atskirai prieš kiekvieną važiavimą Mindaugas vaikus pamokė kaip sužadinti centrinę nervų sistemą, kurios pilnavertis darbas varžybose yra itin svarbus.

Visgi, kaip ir reikėjo tikėtis laukiamiausia stovyklos dalis – praktiniai užsiėmimai trasoje. Kadangi, tai buvo pirma tokia treniruotė vaikams pirmiausiai teko išmokti teisingai įsėsti į kartingą, nes kaip žinia, ši sporto priemonė yra itin jautri. Tiesa, kiek juokaudami vėliau vaikai šią sunkiausia dienos užduotį įveikė sėkmingai ir beliko, tik keliauti prie didžiojo dienos iššūkio – trasos įveikimo. Pirmieji – nedrąsūs ratai jau greitai tapo nesunkiai įveikiami. Tiek treneriai, tiek stovyklos rengėjai galėjo stebėtis vaikų drąsa ir užsispyrimu skuosti visu greičiu. Tad treniruotės už vairo pralėkė nepastebimai.

Vaikų dienos stovyklaUžsibaigiant treniruotei vaikai kartu padėjo sutvarkyti stovyklavietę, kurią prieš tai vieningai įsirengė. Kaip paaiškėjo, tai nemažiau darbo ir atsakomybės reikalaujantis procesas – juk varžybose gali prireikti ko ne viso autobuso įrangos. Na, o, kai sunkiausia dalis įveikta, beliko tik įsivertinimas. Visiems stovyklos dalyviams buvo įteikti pažymėjimai patvirtinantys įgautus teorinius ir praktinius įgūdžius.

Tai buvo pirmoji tokio pobūdžio dienos stovykla, kurios sėkmingam įgyvendinimui prireikė ne tik organizatorių bet ir partnerių pagalbos – Luko  Stanevičiaus – sutikusio vaikams padėti geriau išmokti važiuoti lauko trasoje sportiniu kartingu, Mindaugo Pociaus – kas kart prisidedančio prie vaikų švietimo fizinio pasirengimo klausimais. Bei visą dieną energijos ir vandens papildymu besirūpinusių „Dynami:t”.

Daugiau kadrų iš stovyklos rasite čia: „Vaikų dienos stovykla”