13Bal
2016
0

Mini klasės finale – įtempta kova iki paskutiniosios

Šeštadienį, kartodrome „Kartlandas“ dar kartą susirinko patys jauniausi kartingų pilotai – „Kartlando mokyklėlės“ mokiniai. Nuo ankstyvo ryto juos sukvietė antrasis „Kartlandas Mini CUP“ kartingų turnyro etapas ir jų laukiantys, treneris – Ignas Palaima, bei prie varžybų prisidedantis LASF „Kitų autosporto šakų komiteto“ pirmininkas – Gintautas Firantas.

Šį kartą sulaukę 23-jų jaunųjų pilotų varžybų organizatoriai turėjo padirbėti ne mažiau nei pirmojo etapo metu. Vaikai jau buvo įgudę ir žinojo eigą, tad su nekantrumu vis laukė savo eilės, kuomet galės varžytis su kitais pogrupių dalyviais. Kaip ir pirmojo etapo metu, taip ir šį kartą vaikai buvo suskirstyti į dvi atskiras grupes: mini (važiuojančių pramoginiais mini kartingais) ir vyresniųjų (valdančių jau suaugusiųjų kartingus). Tad, kova abiejose grupėse virė skirtingai. Vyresni varžybų dalyviai laikėsi kiek santūriau, nors jaudulys ir jiems nebuvo svetimas. Tuo pat metu „mini“ klasės pilotai stengėsi kiek įmanydami, kad galėtų patekti į savo grupės finalą, nes grupę sudarė net 17 kartingo entuziastų, o į finalą patekti galėjo tik pusė jų.

_MG_0207Bene, užtikrinčiausiai jaustis „mini“ klasėje galėjo praėjusių varžybų favoritas – Nojus Grigaravičius. Tiek debiutuodamas, tiek ir šiose varžybose Nojus parodė susitelkimą ir niekam neužleido pozicijų. O kartu pasiekė ir greičiausią kvalifikacijos metu įveikto rato laiką – 25,097s. 

Puikius rezultatus parodė ir kiti „mini“ klasėje startavę jaunieji pilotai. Dovydo Gudelevičiaus  įveikto rato laikas buvo – 25,293s. Trečiu po kvalifikacijos liko Dominykas Butvilas mažiau nei sekunde atsilikęs nuo Nojaus ir pasiekęs 26,047s. įveikto kvalifikacijos rato laiką.

Didžiausias jaudulys jautėsi tiek ir iš vaikų tiek ir iš tėvų finišuojant pusfinaliams, po kurių paaiškėjo, kam teks varžytis finale. Nors vyresniųjų klasėje visi vaikai buvo užtikrinti savo dalyvavimu finale, tačiau startinės pozicijos buvo ne mažiau svarbios. Pirmoji startinė vieta atiteko – Karoliui Smalskui, antrąją poziciją užsitikrino Mantas Samulionis, trečiasis startavo – Vilius Reškevičius. Ir nors ilgą laiką finale šios pozicijos nesikeitė, besibaigiant važiavimui įvyko pakitimų tarp žemesnes startines pozicijas užėmusių dalyvių – paskutiniais startavę Titas Danielius ir Neila Stonkutė atsikovojo po vieną poziciją. Titas finišavo –  ketvirtas, Neila – liko penkta.

Visgi, didžiausia intriga virė „mini“ klasės finale – į trasą išvažiavo net 9 jaunieji kartingo pilotai, kurie jau nevengė parodyti charakterio kovojant dėl aukštesnių finišo pozicijų. Čia dalyviai ne tik nepabijojo lenkti vieni kitų, bet net ir nevengė lengvų kontaktų lenkimų metu. Tad, besikeičiančias pozicijas akylai sekė ne tik teisėjai, bet ir visi susirinkę. Bene, įnirtingiausiai varžėsi antros vietos siekę Dovydas Gudelevičius ir Dominykas Butvilas. Tik senkant paskutinėms finalo minutėms Dominykui vis tik pavyko aplenkti Dovydą ir finišuoti antram bei užsitikrinti vietą ant nugalėtojų pakylos.

_MG_0390Pasibaigus energijos pareikalavusioms ir iš ties įtraukiančioms varžyboms beliko apdovanoti ir visus susirinkusius „Kartlandas Mini CUP“, 2-ojo etapo dalyvius bei etapo prizininkus.
„Vyresniųjų“
klasėje prizinės vietos pasiskirstė šia tvarka: 1 vieta – Karolis Smalskas, 2 vieta – Mantas Samulionis, 3 vieta – Vilius Reškevičius. „Mini“ klasėje pozicijos pasiskirstė taip: 1 vieta – Nojus Grigaravičius, 2 vieta – Dominykas Butvilas, 3 vieta – Dovydas Gudelevičius.

Užtvirtinus „Kartlando mokyklėlėje“ įgytas žinias ir pasisemtą patirtį varžybų metu, turnyrą metas perkelti į platesnes erdves, tad trečiajam „Kartlandas Mini CUP“ etapui jau renkama viena iš lauko kartodromo trasų. Nors organizatoriai kol kas nenori atskleisti paslapties, kur persikels jaunųjų lenktynininkų turnyras, visą informacija vaikus ir tėvus pasieks jau netrukus.

Taip pat bendrą turnyrinę „Kartlandas Mini CUP“ lentelę su abiejų etapų rezultatais rasite paspaudę nuorodą – Bendra turnyrinė lentelė. 

 

no images were found