Dar visai neseniai, praėjusį šeštadienį, jaunieji kartingo entuziastai rinkosi į “Smalininkų kartodromą” trečiajam “Kartlandas Mini CUP” etapui. Pirmųjų dviejų etapų metu siekę pergalės vidaus patalpų kartodrome  “Kartlandas” šį kartą žengė žingsnelį į priekį ir savo įgūdžius patikrino vienoje iš lauko trasų. Čia mokinių  laukė ne tik nauja aplinka, nepažįstama trasa, bet ir netikėtos oro sąlygos. Visgi, tai nesustabdė nė vieno jaunojo kartingisto stotis prie starto linijos.

Prieš startą – pirmosios treniruotės

_MG_0110Dar iki varžybų starto jau nuo 10 valandos ryto besirinkę “Kartlando mokyklėlės” mokiniai turėjo ne vieną progą išmėginti “Smalininkų kartodromo” trasą. Kadangi, didžioji vaikų dalis ne tik, pirmą kartą lankėsi Smalininkuose, jiems važiavimas lauko trasa buvo naujas potyris. Tad, iki varžybinio starto apšilimas ir susipažinimas su “naująja” trasa – būtinas. Tiesa, jaunieji pilotai nesinaudojo pilna kartodromo trasa – varžyboms buvo parinkta trumpesnė trasos konfigūracija, kuri tiek vaikams leido jaustis drąsiau,  tiek ir teisėjams šiek tiek  palengvino sąlygas sekant varžybų eigą.  Tad, susiruošus iš Kauno atkeliavusius Mini kartingus ir supažindinus vaikus su trasa buvo pradėtos pirmosios treniruotės. Čia, bent kartą trasą įveikti nusprendė ne tik 22 “mini” ir “vyresniųjų” klasės dalyviai, bet ir juos atlydėję tėvai, kuriems tiesa, dar ne mažai reikėjo pasistengti, norint pasiekt vaikų rodomus rezultatus.

Patirtis – kuria pasigirtų ne visi patyrę kartingistai

“Kartlandas Mini CUP” – tai ne tik varžybos jauniems pramoginio kartingo mėgėjams, bet ir viena iš mokymosi dalių, kurią vaikai gauna lankydami “Kartlando mokyklėlę”. Bene, didžiausiu iššūkiu čia tampa ne tik noras varžytis, bet tikslas išsiugdyti tas savybes, kurios padėtų ne tik siekti greitų pergalių, bet užtikrintų pastovų asmeninį tobulėjimą. Tam, būtina plėsti ir vaikų akiratį bei suteikti galimybių jiems patiems patirti kiek įmanoma daugiau skirtingų situacijų. Naujų trasų išmėginimas – puiki galimybė tam. Dėl to, nepabūgę prastų oro sąlygų organizatoriai susiruošė visą būtiną techniką į Jurbarko rajone įsikūrusį “Smalininkų kartodromą”.

_MG_0369Visgi, oro sąlygos nepaguodė – pranašauto lietaus nepavyko išvengti. Tačiau, tai netapo rodikliu, mažinusiu norą dalyvauti varžybose. Jaunieji kartingo pilotai vieningai startavo ir savo užsivedimu stebino ne tik organizatorius, bet ir visą “Smalininkų kartodromo” kolektyvą. Kadangi, čia nėra vaikams pritaikytų kartingų, toks reginys kartodrome buvo egzotika. Daugiau nei 3 valandas trukusios varžybos pareikalavo daug energijos ir susikaupimo, visgi, vaikai savo grupių važiavimų laukė nenustygdami vietose, o iš pradžių kiek baiminęsi sudėtingų oro sąlygų finišą pasitiko su trenksmu.

Kaip varžybų organizatoriai teigė: “Tokiomis sąlygomis varžybos vyksta retai, ypač Lietuvoje, tad net ir kai kurie patyrę kartingistai negali pasigirti tokia patirtimi”. Tuo pat metu, stebėdami kaip sekasi “Kartlando mokyklėlės” vaikams svečiuose, “Smalininkų kartodromo” darbuotojai stebėjosi kai kurių vaikų meistriškumu, o apie vieną iš jų vieningai atsiliepė – talentas. Kaip vėliau paaiškėjo, liaupsių negailėjo greičiausią ratą kvalifikacijoje įveikusiam Dominykui Butvilui. Jo rezultatas – 1.01.659.  Tuo pat metu greičiausias “vyresniųjų” klasės kvalifikacijoje buvo Vilius Reškevičius. Jo laikas buvo – 1.02.716. Visgi, iki finišo dar reikėjo nemažai suvažiuoti.

_MG_0443Bene, daugiausiai jėgų ir energijos pareikalavo pusfinaliai, ir finalai,  kuriuose koją daugumai kišo pliaupiantis lietus ir slidi danga. Kartingai ne kartą apsisuko trasoje, o išlaikyti reikalingas pozicijas buvo itin sunku. Lyderiai keitėsi ne kartą, tad varžybų pabaigą nuspėti buvo itin sunku. Ir tik pamojus finišo linija jau buvo galima teigti, kam atiteko trečiojo etapo pergalė. “Mini” klasėje prizinės vietos išsiskirstė taip: 1 vieta – Dovydas Gudelevičius, 2 vieta – Nojus Grigaravičius, 3 vieta – Karolis Lelešius. Pozicijos “vyresniųjų” grupėje išsiskirstė taip: 1 vieta – Mantas Samulionis, 2 vieta – Vilius Reškevičius, 3 vieta – Karolis Smalskas. Apdovanojimus tiek nugalėjusiems, tiek ir visiems dalyvavusiems įteikė “Kartlando mokyklėlės” treneris – Ignas Palaima ir prie varžybų teisėjavimo prisidėjęs “Tėvas Racing” komandos narys – Andrius Gelžinis. 

Nors organizatoriai kol kas dar nenusprendė, kur vyks ketvirtasis “Kartlandas Mini CUP” etapas, tačiau planuojama varžybas rengti naujai duris atvėrusiame “Kartlandas Vilnius” kartodrome. Visa informacija apie būsimą etapą norinčius dalyvauti pasieks jau netrukus.